Haber

Jandarma Astsubay ve KPSS sınavları operasyonu: 23 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2013 yılındaki Jandarma Astsubaylık İmtihanı (JANA) ve Kamu Çalışanı Seçme İmtihanına (KPSS) dair usulsüzlük ve soru çalma cürümleri sebebiyle soruşturma başlattı.

Savcılık, JANA’da ‘FETÖ’ üyelerinin yazılı imtihan öncesinde imtihan sorularına eriştiğinin ve dağıttığının tespit edildiğini duyurdu. Soru alan 7 askeri işçi ve soruların dağıtılmasına aracılık eden 1 sivil şahıs hakkında gözaltı kararı çıkaran savcılık, Ankara merkezli 10 vilayette operasyon başlattı.

KPSS OPERASYONU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2013 yılı KPSS imtihanına dair soruşturmada da 15 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Savcılıktan yapılan açıklamada, “Haklarında 2013 yılı KPSS sınavına hazırlık amacıyla KPSS çalışma evinde kaldıkları ve/veya 2013 yılı KPSS sınav sorularını temin ettikleri yönünde etkin pişmanlık beyanı ve/veya olağan dışılık analiz raporu bulunan özel sektör çalışanı ve/veya ihraç edilmiş olan 13 kişi, aktif olarak çalışan 2 kişi olmak üzere toplam 15 şüpheli hakkında 22.11.2022 tarihinden itibaren Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon yapılması ve gözaltı kararı verilmiştir” denildi.

Şüphelilerin yakalanması için çalışma yürütülüyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu