Haber

İYİ Partili Kabukcuoğlu: “Askeri hastaneler açılmalı”

UYGUN Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, “Askeri hastanelerin tez elden açılması gerekir. Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir.” dedi.

Kabukcuoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, askeri hastanelerinin kıymetini anlattı.

“Şunu üzüntüyle belirtmeliyim ki; askeri hastanelerin kapatılması bir FETÖ projesi veya en azından ona hizmettir.” diyen Kabukcuoğlu, zararın neresinden dönülürse kar olduğunu söz etti.

Kabukcuoğlu, “Askeri hastanelerin tez elden açılması gerekir. Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir.” diye konuştu.

Askeri olan her ülkenin, askeri sıhhat sisteminin de bulunduğuna işaret eden Kabukcuoğlu, Avusturya’nın 34 bin askeri için 3, Almanya’nın 185 bin askeri için 5, Fransa’nın 278 bin askeri için 8 asker hastanesi olduğunu belirtti.

Yeniden kurulacak askeri hastanelerle kıymetli bir eksikliğinin giderileceğini vurgulayan Kabukcuoğlu, “Hükümet tez elden aklını başına toplamalı. Askeri sağlık kurumlarını oluşturmalıdır. Her bir şehidimize, gazimize, hasılı her bir memleket evladına borcumuz var. Hükümet açtığı hendeği kapatmalı, manevi borçlarını ödemeli, askeri hastanelerin yeniden oluşturulması için imkansızlıkların arkasına sığınmamalı, gereğini yerine getirmelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu