Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Milli Muharip Uçağın adı “Kaan”dı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Geleceğin Yüzyılı Tanıtım Programı’nda konuşuyor. Erdoğan’ın konuşmasından orta satırlar:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Muharip Uçağın adının “KAAN” olduğunu açıkladı.

“Bugün savunma ve havacılık alanında tarihi bir günü daha yaşıyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yaşadıklarımız bize yerli savunma sanayiinin bir zorunluluk olduğunu gösterdi.”

“Pes etmedik, hedeflerimizden vazgeçmedik. Adım adım ilerleyerek bugünlere geldik. O zamanlar yerli olan yüzde 20’ydi, yüzde 80’e çıkardık.”

“Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizin dostlarına güven, düşmanlarını endişelendiren savunma sanayi gücüdür.”

“Terör örgütlerinin sığınaklarını ele geçirmeye devam edeceğiz. Sizlerin daha çok çalışıp ülkemizi kazançlı hale getirmenizi istiyoruz. Devletimizin tüm imkanlarıyla yanınızdayız.”

“Attığınız her adımda, döktüğünüz her damla terde, geliştirdiğiniz her çalışmada, devletimizin her adımında yanınızdayız. Kazan’dan yükselen dalgalar tüm bölgemizi ve dünyayı saracak, bize yol gösterecek.” Yüzyıl Türkiye yürüyüşümüz.”

“Hava kuvvetlerimizin ana muharip gücü olarak milli muharebe uçağımızı hangardan çıkarıp piste indirdik. Hürjet’imizin ilk uçuşunu gerçekleştirdik. Hava Kuvvetleri Komutanlığı diyebileceğimiz Atak 2’yi havalandırdık. Atak taarruz helikopterimizin ağabeyi ilk kez. Dünyanın ilk uçan drone’u olan Anka 3 insansız savaş uçağımız da ilk yürüyüşünü yaptı. Adı Kaan.”

“Çalıştık ve başardık. Hep iç çektik. Bizim derdimiz ne dedik. İktidarın yanına geldiğimizde serzenişleri dinledik, yeter dedik. Üniversitelerimizin araştırma geliştirme çalışmalarına verdiği temeli biliyoruz. Her türlü SİHA’larımız dünyanın her yerine ihraç ediliyor.Daha gidecek çok yolumuz var.Dost’a inanarak,düşmanı endişelendirmeye devam edeceğiz.Çok emekler verdik,fedakarlıklar yaptık.Bunlar… o kadar kolay değil.”

“Öyle bir uçak düşünün ki savaş ortamında radarlara görünmeden düşman inine girecek. Üstelik bu uçağı ülkemizin kendi mühendisleri ve pilotları uçuracak. Bu uçağın adı Kaan. Kaan’ı birkaç gün içinde teslim edeceğiz. yıl.”

Detaylar geliyor…

akcakocahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu